hamdelan
05 دی 1401 - 22:42

حضرت فاطمه (س) برترین الگو برای زنان و مردان جامعه است

گرگان- رئیس جمعیت بانوان فرهیخته گرگان گفت: حضرت زهرا (س) برترین الگو هم برای مردان و هم برای زنان از ابتدا تا انتهای خلقت است.

به گزارش خبرنگار مهر، نصرت بابایی عصر دوشنبه در اجتماع فاطمی بانوان گلستان اظهار کرد: در ایام فاطمیه بهترین زمان برای بازگویی روایات ارزشمند در خصوص شخصیت بزرگ زهرای اطهر (س) است.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته گرگان گفت: سوره قدر و کوثر در مدح و معرفی حضرت زهرا (س) بوده که بیانگر عظمت شخصیت این بانوی گرامی است.

این فعال اجتماعی گفت: یکی از مباحث مهمی که در زندگی حضرت فاطمه (س) باید مورد توجه قرار بگیرد الگوپذیری از این شخصیت بزرگ است.

کارشناس مذهبی بیان کرد: در قرآن به ما می‌گوید از هوای نفس، شهوات، شیاطین پیروی نکنید و از پیامبران الهی تبعیت کنید زیرا آنها دارای دو ویژگی مهم هستند، هیچ اجر و مزدی طلب نمی‌کنند و هدایت شده هستند.

وی افزود: حضرت زهرا (س) به عنوان کلید خلقت و آفرینش و برترین الگو هم برای مردان و هم برای زنان از ابتدا تا انتهای خلقت هستند.

بابایی اضافه کرد: ادب حضرت زهرا (س) در برخورد با پدر، همسر، همسایه باید الگوی ما باشد، به طور نمونه وجود نازنین زهرا تمام شب در حال دعا برای همسایگان خو بودند و هرگز درخواستی از همسر خود نمی‌کردند که نتواند برآورده کند.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته گرگان تصریح کرد: حدیث کساء که منسوب به حضرت زهرا (س) است به بهترین نحو شخصیت بزرگ حضرت زهرا را معرفی می‌کند.

وی گفت: حضور اجتماعی و سیاسی حضرت زهرا مثال زدنی است و کاملاً آگاه به مسائل سیاسی زمان خود بودند و از کودکی شاهد تلاش‌های حضرت محمد (ع) در به ثمر رساندن اسلام بود.

بابایی بیان کرد: حضرت فاطمه (س) رسالت خود را در دفاع از ولایت و امامت اجرا و در مراحل مختلف به وظایف خود عمل کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 937114